Geplaatst op dinsdag 09 februari 2021 @ 14:30 , 101 keer bekeken
Een vaak gehoorde vraag naast hoe herken ik een beelddenker, is of er een screeningtest voor volwassen beelddenkers bestaat.
In principe kleef je labels of etiketten op dingen zoals een doos of een container niet op mensen.
Een label of etiket kan mensen die door hun diverse talenten problemen ondervinden of vastlopen op het werk, houvast bieden. Het kan echter een eerste grote stap betekenen voor mensen om de negatieve spiraal van vastlopen op de werkvloer om te keren.
Het kan een goede vertrekbasis zijn om tot rust te komen en je zelfvertrouwen opnieuw te laten groeien. Als persoon ben je echter veel meer dan dat label of etiket! Jouw unieke mogelijkheden zijn te vinden zodra je voorbij het label leert kijken.
De onderstaande lijst vragen is een screening test om de voorkeur voor beelddenken te ontdekken bij volwassenen.
Deze lijst van 18 vragen geeft je een zeer ruwe indicatie van je persoonlijke denkstijl voorkeur: beelddenker of begripsdenker.
Als je verslag uitbrengt, gebruik je vooral beeldende taal of metaforen. Je maakt constant zijsprongen in je gedachten. Je zoekt naar de juiste woorden om uit te leggen wat je bedoelt.
Je brengt een uitgebreid en langdradig verhaal in plaats van kort en bondig aan te geven waar je naartoe wil.
Bekijk je alle situaties of de omgeving waar je terecht komt als één geheel. Hierdoor zie je onmiddellijk waar:
Zie je naast het probleem ook direct een mogelijke oplossing?
Als je de oplossing hebt, ga je pas zoeken naar de manier om tot deze oplossing te komen.
Kom je soms met een oplossing zonder met feiten en cijfers te kunnen bewijzen, waarom dit zou kunnen werken?
Zie je iets voor je of in gedachte echt gebeuren als iemand je een verhaal vertelt? Alsof je een film ziet of zelf meespeelt in het verhaal?
Heb je constant nieuwe ideeën of zie je overal oplossingen voor problemen?
Herken je gezichten maar vergeet je de namen van de personen?
Bekijk je iets wat je ziet of hoort onmiddellijk vanuit verschillende hoeken of perspectieven? Waardoor je collega’s vinden dat je het complexer maakt door er elementen aan toe te voegen?
Terwijl je enkel vanuit het totaalbeeld naar dezelfde situatie kijkt: je gaat uitzoomen om de context mee te kunnen nemen.
Ideeën en projecten tot in het kleinste detail uitwerken, vind je moeilijk. Processen stapsgewijze volgen en uitvoeren veroorzaakt stress en werkt demotiverend.
Met uitzondering van de uitdaging die je krijgt om orde te brengen in de chaos of van nieuwe processen te ontwerpen. Zodra deze activiteit op punt staat, verkies jij nieuwe uitdagingen. Routine processen systematische onderhouden, doen jouw motivatie en enthousiasme verdwijnen als sneeuw voor de zon.
Kan je zo opgaan in de activiteiten waar je mee bezig bent dat je het gevoel van tijd uit het oog verliest? Je lijkt niets meer te horen wat mensen uit je omgeving je zeggen of vragen.
Je komt regelmatig te laat.
Geef je de voorkeur aan een visuele handleiding in plaats van iemand die naast je zit om een nieuwe taken aan te leren? Zodat je zelf kan testen en experimenteren op je eigen tempo. Zodat je tijd krijgt om stil te staan bij de handelingen die je uitvoert?
Herinner je feilloos waar je ooit bent geweest? Herken je mensen onmiddellijk, ook al heb je hen lang geleden ooit eens ontmoet?
Is je handschrift moeilijk leesbaar? Heb je een onlogische manier van noteren en organiseren van informatie?
Bij het schrijven heb je het moeilijk om stapsgewijs en chronologisch verslag uit te brengen. Dit maakt het moeilijk voor collega’s of medewerkers om de informatie te begrijpen en te hergebruiken.
Ervaar of voel je wat er in een gesprek onderhuids meespeelt maar niet benoemd of uitgesproken wordt?
Als er iets gebeurt op het werk, voel ik me makkelijk persoonlijk geraakt ook al ben ik geen betrokken partij.
Heb je naast een intellectuele uitdaging, ook behoefte om deze af te wisselen met activiteiten waarbij je met je handen kan werken?
Omdat beide soorten activiteiten je alert en gemotiveerd houden, heb je afwisseling nodig.
Overkomt het je regelmatig dat anderen jouw kennis en ervaring onderschatten?
Heb je het gevoel dat je meer weet en kent dan anderen kunnen opmaken uit je (chaotische) gesprekken of uitleg?
Werk je liever individueel of met kleinere groepen omdat je je daar veiliger voelt?
Nieuwe zaken leren en combineren van kennis en ervaring, gaat veel makkelijker als je je eigen mechanisme of leermethoden mag kiezen. Zonder op een schoolse manier iets opgelegd te krijgen.
Beelddenkers zijn ook laatbloeiers. Je ziet hen vaak pas echt schitteren na heel wat omzwervingen van verschillende jobs of banen.
Ben je geïnteresseerd in allerhande technische zaken en de nieuwste snufjes van de technologie? Hou je ervan om constant online contact te hebben met anderen?
Als je 10 van de bovenstaande vragen met “ja” hebt beantwoord, ben je zeer waarschijnlijk visueel-ruimtelijk (Visual spatial) ingesteld of is beelddenken je voorkeur denkstijl.
Iedereen zal zich wel herkennen in een aantal vragen, aangezien elk individu beide denkstijlen in zekere mate in zich heeft.
Bronnen: Silverman, L.K.(2002), Upside-Down Brilliance (screening test voor kinderen); vrij vertaald en aangepast voor volwassenen door Saskia Smet voor Numentum.
Ik merk dat het krijgen van een label in eerste instantie mijn klanten kan helpen om zichzelf te aanvaarden:
Ze zijn wie ze zijn en dat is helemaal OK. Er is niets mis met hen.
Sterker nog, er zijn nog mensen die zich in de kenmerken van een beelddenker herkennen.
Ik moedig hen echter zo snel mogelijk aan om dit etiket of label los te laten. Om te voorkomen dat ze in de slachtofferrol terecht komen en verwachten dat iedereen zich nu altijd aan hen gaat aanpassen. Dat betekent de bestaande situatie aanpassen, gewoon omkeren. Dit geeft op het vlak van samenwerken met andere teamleden, uiteraard ook geen duurzame oplossing.
Elke beelddenker heeft unieke beelddenkerstalenten. De kansen en mogelijkheden liggen voorbij het label, als je jezelf aanvaard zoals je bent. En vooral kan erkennen als een persoon die een waardevolle bijdrage kan leveren, ook al:
Bron: numentum.be
Welkom bij Clubs!
Kijk gerust verder op deze club en doe mee.
Of maak zelf een Clubs account aan: